Je spoločné bývanie bývanie hriech?

Petronius
3 týž
Zaujímal by ma váš názor na spoločné bývanie, teda bývanie partnerov bez akejkoľvek intimity v spoločnej domácnosti. Je takétu spolunažívanie hriech alebo nie? Ďakujem za vaše názory.
Komentáre + Pridať
Chceš komentovať? Pre pridanie komentára je potrebné prihlásenie.
Velmi technicky ano, ak sa bavime v silne nefunkcnej teoretickej rovine. V praktickej rovine vonkoncom nie. Kazdy clovek je prirodzene zly a absolutne skazeny. To je ako keby si prikladal zerave uhliky ku stodole plnej sena a cakal, ze sa nic od nich nechyti a nebude z toho potom poziar. Navyse sme dôrazne instruovani v Novom Zakone sa stranit uz len i cohokolvek, co pripomina hriech. Za mna nie, za Bibliu rozhodne nie. Jasna vec, nie je o com.
Kristian.k · 2 dni · Like
Report ?
Zaujimalo by ako sa da zistit z ulice a na pive ci si dvaja bude rozumiet dostatocne aj v sukromi a nechyti ich ponorkova choroba? A to je prva faza, potom nastava ta imtimna cast.
Starakotva · 3 dni · Like
Report ?
Ahoj. Ja si myslím, že ak sa dvaja spoznávajú a nie sú ešte manželia, môžu sa spoznávať aj inak, ako už rovno spolu žiť v jednej domácnosti. Dá sa spoznávať medzi priateľmi, kde sa ľudia prejavujú takí akí sú a v rôznych situáciách ukazujú svoje reakcie. Nemyslím, že by to bol rovno hriech, ak by tak niekto chcel žiť ako píšeš, ale je to podľa mňa preskočenie udalostí. Nepasuje mi to.
Rutanna · 4 dni · Like
Report ?
Nemyslim si, ze by na tom bolo nieco zle. S poznavat sa treba.
Starakotva · 2 týž · Like
Report ?
Sorry, partnerov bez akejkolvek intimity... Take existuje???
Noah · 2 týž · Like
Report ?
Naozaj tu nejde o náš názor. Ja nerozumiem, prečo spolu bývať pred zahájením manželstva (nech to znamená čokoľvek), ale ľudia môžu mať rozumné dôvody. Kým nie sú dvaja manželia a budú spolu žiť, dobrovoľne sa vystavujú pokušeniu a hriechu. Odpoveď na vašu otázku je, že nie, hriech to nie je, ale je to veľmi tenký ľad. "Žiadostivosť potom, keď počne, porodí hriech a vykonaný hriech splodí smrť." (Jakubov 1:15)
DanieI · 2 týž · Like1
Report ?
Ahoj, treba si ujasniť, za akých podmienok smile píšeš že bez intimity? V tom prípade to nieje hriech. Som toho názoru, že ak muž a žena sa rozhodnú bývať spolu, tak to rozhodnutie nespravili z minuty na minutu. Je normálne si myslím že dvaja ludia pokial chcu spolu žiť, musia sa spoznať v každodennom živote akí naozaj sú. Tu na mi naskytá daľší príklad: jedna veľká postel v byte na spanie. Lahneš si k priateľke a prespíš pri nej alebo budeš spavať na zemi? Je veľký rozdiel s niekým SPAŤ, a s niekym sa VYSPAŤ...... raz ma tiež trápila táto úvaha nad touto témou a kňaz mi na spovedi povedal: pozrite sa, ste kresťan a viete aké sú Božie prikázania a ako sa správať. Ja Vám možem poradiť len jedno: NEROBTE TO, ČO JE DOBRÉ, ALE TO, ČO JE SPRÁVNE. A podľa tohto hesla sa riadim v živote ako takom a funguje to smile
marekpro · 2 týž · Like
Report ?